Всего 383 сообщенийСтраницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [10+]

 
 Іван Підкова2018-04-19 17:50:57

500 x 537, 127 кБ
Уже декілька років українському суспільству, час від часу, підкидають ідею, про те, що перехід на латиницю, замість українського алфавіту, дозволить швидше потрапити у європейську сім’ю народів. Що перед українцями відкриються величезні перспективи і що ми назавжди порвемо з агресивною Москвою та її кирилицею.

Але чи дійсно це так?
Чи насправді ми користуємося кирилицею?
Чи усі європейські народи прийняли однотипну латиницю?
Чи здатна латиниця відтворювати звучання мов європейських народів, особливо слов’ян?
Та і що втратить Україна відмовившись від прабатьківського письма, рахманської велесовиці, тисячолітньої попередниці української мови, яка лишень зараз подолала історичне забуття?

Відповіді на ці запитання у статті "Війна з українською абеткою, або що вбиває латиниця?" -
vremya.eu/stati/obrazovanie-i-nauka/v-ina-z-ukra-nskoyu-abetkoyu-abo-scho-vb.html
 
 Дія Вакуленко2018-02-20 12:42:13
... вельмишановний пане Олександре!
Хоч із запізненням, але хочу дещо підсумувати з того, що принесло мені знайомство з Вашим життєвим і літературним доробком. Мені давно вже не вистачало такої книжечки, і я дуже втішилася, коли вона врешті з’явилася: «Право на дорогу». Причому, в найоптимальнішому варіанті. Тобто, минуле - той шлях, який Ви пройшли, усі кроки поступового оволодіння фактами, розширення тематики, усе глибшого осмислення болючих явищ історії і буття нашої української держави - підтверджуються датованими публікаціями, що з’являлися систематично протягом 1987-2017 р.р. Саме ця праця (інакше її й не назвеш) дає змогу окремі локальні «точкові» твори (книжки, статті, дослідження, нариси, щоденники, тощо) оцінювати не лише як певні здогадки, допустимі вільно варіативні передбачення. Тут ці ретроспективно сприйняті минулі спостереження «заграли» на перспективу, знаходять своє підтвердження в уже освоєному нами нинішньому часі. У цій подачі (як друге видання) можна сміливо говорити про творчий дар передчуття, органічне, якесь вроджене дошукування й орієнтація на правду. Такими є розділи «О стене», щоденникові записки мандрів по Голландії, Німеччині, Вірменії; Ваші прозірливі характеристики деяких історичних осіб (Тимошенко, Саакашвілі), які з часом так яскраво підтвердилися. А глибоке осмислення трагічної долі Аркадія Гайдара, його реального життя і поетичного образу, створеного його героями! Усе працює на те, щоб дошукуватися істини, знаходити правду там, де зовні виглядало все зовсім інакше.
Особливо мені хочеться підтримати Ваш вибір, який Ви зробили на користь друкованого слова. Гадаю, що саме видавнича справа - той найсуттєвіший внесок, котрий Ви, як письменник, робите в державних інтересах. Адже коли на заклик взяти участь у тематичному конкурсі на кращий вірш відгукуються понад тисячу українців, то це ваша величезна перемога, пряма відповідь проповідникам іудейського Калганату, як порятунку від повного поглинання і підкорення України іншим «державним» народом. Саме завдяки започаткованим Вами масовим виданням (альманахи, антології, збірники, вісники) тисячі громадян (особливо молодь, як видно з анкетних даних), беруться за перо, прагнуть творити щось своє, задушевне, бо ж вірш - це голос душі, голос серця. І цим покласти край бездумному лепету, ганебним матюкам та гливким «блінам», якими сповнена мова нинішнього недовченого покоління. «Улица корчится, безъязыкая, ей нечем кричать и разговаривать» (В. Маяковский).
Мене схвилювали розповіді про Ваші перші кроки самостійного життя, навчання у сільськогосподарському коледжі («Путешествие в юность»). Я відчула той глибинний зв’язок, який поєднує Вас, як і ті спогади про похорон діда, на який зійшлися люди в чорних фуфайках, кирзових чоботях. І прості слова, щирі почуття, змальовані без випендрону реальні картини побуту висвітили ті корені, якими ви поєднані з ними. Я вірю у Вас, у Ваш оптимізм, який Ви прагнете поширювати своєю творчою працею, вірю в життєстійкість нашого народу.
Цей приватний лист аж ніяк за формою не претендує на рецензію. Я цілком приєднуюсь до тих схвальних оцінок, які дають Вашій книзі «Право на дорогу» три попередні автори у своїх відгуках. Особливо тонко підкреслив їх індивідуальну неповторність Ю. Шеляженко. Солідарна з ним!
P.S. Я настільки вже звиклася з Вашою манерою письма, що цілком сприйняла і Ваші перші «раритетні» спроби. Так є. Так може бути. В цьому Ви теж оригінальний, неповторний, як і Ваша «Склянка часу».
А від себе особисто хочу ще подякувати за важливу організаційну й мобілізуючу роль, яку відіграють Ваші видання «Склянка часу» у тематичному формуванні й шліфуванні поданих поетичних творів відповідно до поставлених вимог. Шкода тільки, що при друкуванні книжечки випущено етап вичитки верстки чи випуску сигнального примірника - деяких прикрих описок можна було б уникнути.
Дякую Вам за новорічне привітання та надісланий журнал!
Ваша щира прихильниця,
Дія Вакуленко
 
 Чорноморець2017-12-10 19:09:54

563 x 800, 92 кБ
Історія України яку варто знати...

Чому нічого не відаємо про давні слав'янські держави на українських землях?
Чому забули державу Рось?
Чому історична наука досі цурається правди про давнє минуле України?
Чому тисячоліття української історії, коли суспільством керували рахмани, невідомі нам?

Збірка статей про забуте минуле Артанії-Дулібії-Росі-України у блозі "Україна: забута історія слов'янських предків" -
zabutaistoriia.blogspot.de/
 
 Н.Віленська2017-08-15 16:28:49

279 x 414, 100 кБ
Шановний пане Олександре!Все надіслане отримала,красно дякую! Дуже сподобалась обкладинка, в ній є емоції і рух , жива картинка літнього узбережжя й справжній дух моря, просто чудово! Спасибі за Вашу книжку, я на неї чекала. Дякую за запрошення взяти участь у осінньому випуску альманаху. Хай щастить! З повагою Н. Віленська
 
 Є.Гордієнко2017-07-26 10:16:15

800 x 564, 85 кБ
Вітаю переможців!
 
 volorenkonazadumur2017-07-18 10:59:03
Гімн захисників відчизни.

Треба, треба, треба.
Україну свою захищати.
Треба, треба, треба.
Бо вона наша рідная мати.

Будем, будем, будем.
Ворогів безпощадно карати.
Будем, будем, будем.
Бо не маєм рабами ставати.

Маєм, маєм, маєм.
Всю державу свою відстояти.
Маєм, маєм, маєм.
Будь за що і хоч як все долати.

Знаєм, знаєм, знаєм.
Перемогу завжди як кувати.
Знаєм, знаєм,знаєм.
Нас підтримує рідная мати.

16.07.17. В.Назаренко.
 
 Юрій2017-05-05 22:27:37
А где же идет обсуждение конкурса "Чатує в століттях..."?
1 О.Апальков2017-05-06 08:38:45353 дн назад
 

579 x 864, 274 кБ
Звісно, на сайті конкурсу у розділі КОММЕНТАРИИ:
zeitglas.io.ua/s2588705/konkurs_gumoristichnogo_virshu_shchyro_bez_obenyakiv..
2 О.Апальков2017-05-06 08:40:57353 дн назад
 

579 x 864, 274 кБ
А конкурс "МОЯ ТИ ЛЮБО..." - на сайті:
zeitglas.io.ua/s2574797/vii-y_mijnarodniy_poetichniy_konkurs_chatu_v_stolittyah_chernecha_gora

Так само - у розділі КОММЕНТАРИИ
3 Перек2017-07-27 23:02:16270 дн назад
 Маячня
 
 бовікин2017-05-02 11:31:10
Добрий День! Дякую вісник отримав прямо в пошту принесли в конверті (чатує в століттях по темі моя ти любо) а чи нема у вас на залишках на тих самих умовах ще й віснуку по темі для чого пишуться вірші та 79 номеру журналу Склянка часу? буду вдячний. з повагою Бовикін С.М. Костопіль
 
 Ім'я2017-04-28 14:07:03
Добридень!
Хотіла б запитати : на яких умовах вам надсилають твіри? За це потрібно платити чи у вас безкоштовний журнал? Дякую за відповідь!
1 О.Апальков2017-04-28 14:11:26361 дн назад
 Публікація на сторінках журналу СЧ безоплатна. Читайте уважно головну сторінку сайту.
 
 Олена Білошниченко2017-03-21 07:57:58
Від щирого серця вітаю команду «Склянка часу» з Днем поезії!
Ви робите надзвичайно важливу справу, проводячи різноманітні поетичні конкурси. Завдяки Вам відкриваються нові імена, відбувається обмін досвідом між авторами, збагачується духовний світ людини.
Низький уклін Вам і велика подяка!
Бажаю доброго здоров’я, творчої наснаги, особистого щастя, талановитих авторів, нових проектів і довгого творчого життя.

З повагою Олена Білошниченко

21.03.2017
1 О.Апальков2017-03-21 08:00:011 год назад
 

391 x 600, 52 кБ
Щиро дякуємо! Без талановитих авторів, будь-яке видавництво - мертве.
 
 Владимир. Верхогля Миколаївнаа2017-01-25 09:49:00
АЛЕКСАНДР добрый вечер ..
благодарю вас за рассылки сообщений вашего журнала....
вы в свое время дали мне своей поддержкой очень много ..фактически вы тогда оказались в нужное время в нужном для меня месте...просто хочу объяснить кое-что...я в начале был свободный художник ..то ест что придумал то записал себе и все и еще в лит-сайты отправлял..а потом меня привлекли в городское ЛИТО коллектив на 80 % пенсионный и на 90 % женский ..для них лито это посиделки с чаем..и на меня им ноль внимание но по определенным причинам (а именно за то что я пишу что хочу и при город и про власть...а руководство ЛИТО перед властью бегает на цыпочках ) меня невзлюбила руководство ЛИТО и стало меня интеллигентно гнобить ..то оставляет мои стихи на самый конец то придирками доводит ..то предлогает переделать стих ...но после переделки менялся пол стиха ..из мужского на женский....вообщем по всякому ..и в друг ваше предложение тогда...я о участии в вашем конкурсе и печати в вашем сборнике..Спасибо за поддержку...
теперь я стал более увереннее и уже 1.... стал членом творческого союза ТИТУЛ 2....выпустил 1 свою книгу СТИХОВ и меня печатают в СБОРНИКАХ этого ТВОРЧЕСКОГО СОЮЗА
так что спасибо за поддержку ...
Владимир. Верхогляд.
 
 Савчук Анастасія Миколаївнаа2017-01-21 14:38:07
Отримала книгу "Кизиловы пропилеи" і листівку від Вас. За все щиро
дякую, а особливо за оцінку моєї скромної творчості. Обіцяю Вам
удосконалювати свої вірші для того, щоб прикрашати, а не погіршувати
альманахи Вашого видавництва.
Коротенько відповідаю Вам чому я цікавлюся Вашою творчістю. По-перше,
через свій егоїзм: хочу навчитися доносити літературний продукт до читача
так майстерно, як це робите Ви. По-друге, Ваші твори визивають емоції! Це
не словесний понос, а оповідка (можливо, сповідь) наповнена магнетизмом і
спонукає до роздумів або аналізу.
Для себе я порівнюю Вашу творчість з творчістю мого земляка Григора
Тютюнника. Але це моя особиста оцінка, тому прошу пробачення, якщо
вона занижена (зате щира). За оцінкою інших студентів, яким я
передаю для читання Ваші твори, за системою Станіславського -ВІРЮ!
Якщо точніше, то близько 50% схвалюють і зміст і творчість, а інші
50% - або зміст оповідання, або те, як воно написане.
Так що, Олександре Володимировичу, ключик до молодого читача Ви
підібрали. Якщо Ви так само вдало підберете ключик до старшого
покоління, то Ви займете достойну нішу не тільки в українській, а,
можливо, і в світовій літературі. Чого я Вам щиросердечно бажаю!!!
На цьому прощаюся, щоб не відбирати у Вас час.
Савчук Анастасія Миколаївна
 
 user2017-01-05 08:59:56
my-mates.rhcloud.com
 
 Алла Ковалишина2017-01-03 08:51:31

584 x 284, 324 кБ
Вітання.
 
 В.К.2017-01-02 14:34:29
Харківські поети Віталій Кирпатовський, Маргарита Гасанова, Леонід Дорожко, Людмила Борова та інші
поздоровляють редакцію міжнародного літературно-мистецького журналу "Склянка Часу*Zeitglas" з Новим 2017 роком!!!
Зичемо нових публікацій, вдалих співпраць та досягнень у містецтві художньго слова!!!
 
 Сергій2017-01-01 09:51:38
Майбутнє авторів бачиться тільки з Вашим журналом. То ж, щасти йому! Сергій
 
 Лілія2016-12-31 15:11:18
Доброго дня, шановні редакція журналу!
Вітаю з новорічними святами! Нехай новий рік принесе нові перемоги та звершення. Процвітання Вам!
Щиро дякую за співпрацю та надані можливості у публікації своїх творів, участі у конкурсі!
З повагою Лілія
 
 Бабичин2016-12-30 13:05:43

800 x 534, 74 кБ
ВІТАННЯ!
 
 Юлія Судус2016-12-30 13:04:05
Сердечно бажаю Вам веселих свят!
Я дуже рада, що Склянка Часу та Скіфія вже стали для мене добрими друзями!

З повагою, Юлія Судус
 
 М.Москалець2016-12-23 11:36:59
Любім кожну мить

Галактика наша, Чумацький шлях,
Зібрала найкращі зорі.
Чарівна планета, наша Земля,
Перлина в безмірнім просторі.

Тож шануймо, любім кожну мить,
Що випало жить в цьому раї.
Без сумніву знаю – безліч століть
Такого більш в світі немає.


Вітаю «Склянку Часу» з Новим Роком.
Успіхів журналу та видавництву на багато років.
М.Москалець
 
 М. Стасюк2016-12-21 13:01:22
Хай ніколи не міліє сонячна криниця Вашої душі на добро, хай посмішка кожного читатча та автора доходить до Вашого серця теплом.
З повагою М Стасюк.
 
 Л.Гармаш2016-12-18 14:56:53
Дякую за інформацію! З днем святого Миколая!.. Хай він подарить видавництву фінансову стабільність, нових гарний авторів і вдячних читачів! З повагою, Л.Гармаш.

Пише хлопчик Миколаю
Пише хлопчик Миколаю:
« Я тебе весь рік чекаю!
У віконце виглядаю
і до ранку не засну.
Хочу, як усі хлоп’ята,
мати цуценя кудлате
і смаколиків на свято,
та й усяку дивину.

Та найбільше хочу знати,
що коханий, любий тато,
веселун, байкар завзятий,
з фронту вернеться живим.
Щоб замовкли всі гармати,
прийшла радість в кожну хату.
І в усьому світі війни
щоб розвіялись, мов дим…

Не лиши лихого й сліду,
чуєш, мудрий, чуйний, діду?
Свято хай до всіх приїде,
до дорослих і малят.
Щоб були в родинах, бідних,
хліб і шинка до обіду,
Щоб дружили люди в світі,
наче з братом дружить брат!

Приїжджай! Я так скучаю!
Тобі чесно обіцяю
бути чемним, обережним,
навіть вчитись краще всіх...!»
…Пише хлопчик Миколаю,
вже з рук ручка випадає,
малий очі затуляє.
Тихо пада білий сніг…
( вірші - Людмили Гармаш)
 
 Верхогляд Владимир2016-12-06 09:01:05
АЛЕКСАНДР
ЗАВИДУЮ ВАШИ АВТОРАМ ..но по доброму ..у меня тоже радости есть месяц назад выпустил сборник своих стихов правда маленьким тиражом но за то настоящая и не сам-издат и что главное не пришлось платить мне ни чего ..и есть и песни тоже хорошие ...но нет продвижений из-за того что за все надо много платить ..а книгой я похвастаюсь перед вами ..к стати вы первый дали мне возможность напечататься в вашем сборнике ..я это помню и очень вам благодарен за поддержку ....(извините но на местном уровне меня чуть зажимают)
 
 Яцкова Лідія2016-11-23 14:14:46

800 x 1202, 197 кБ
Шановний пане Олександре.
Сьогодні одержала одразу дві посилки: 1) замовлений альманах «СКІФІЯ-2013-Весна»; 2) авторський і додатковий примірники альманаху «Скіфія-2016-Осінь».
Дуже дякую! Особливо приємно отримувати несподівані подарунки!
Альманахи дуже гарні! Ваша видавнича команда – великі молодці!
Бажаю успіхів і нових цікавих проектів!
З повагою Яцкова Лідія Михайлівна
 
 Мар'яна Олійник2016-11-22 15:16:10
Дуже дякую за гарну новину і загалом за Вашу велику подвижницьку роботу!

Докладатиму зусиль, щоб стати частинкою співтовариства, що, як мені бачиться, cтворюється навколо "Склянки Часу":)

З повагою і побажаннями всім нам творчих успіхів,
Мар'яна Олійник
 
 А.Краля2016-11-22 14:52:28

800 x 1201, 151 кБ
Доброго дня, Олександре Володимировичу, і усім працівникам видавництва Склянка Часу.

Саме опівночі розпочинається завтрашній день, десь поряд з думками про майбутнє. Письмове слово вбиває і впливає на людину дужче, ніж будь-що інше. Не звикла жити місцевими новинами, а за прожиті роки найдорожчим здобутком вважаю мовчанку.
Зустрічаючи під ногами монети, виявився самою найдорожчою у світі для мене грош, коли лишилась з дитиною маленькою на руках. Розпач був настільки сильним, що виходу здавалося немає , а ноги просто не хотіли підводитись. Щонайдужче я старалась не показувати справжніх емоцій маленькій донечці, котрій дарую самі найтепліші кольори світу, в усьому, що нас оточує, а найдорожчим здобутком вважаю її обійми, якими вона зігріває моє материнське серце. Близькі і рідні йдуть назустріч матеріальною підтримкою.
Розсипаючись на маленькі частинки , найважче не падати духом . Різко змінюючи спосіб життя , найпершим досягненням вважаю зміну раціону харчування, віддаючи перевагу продуктам, котрі насичені вітамінами.
Стараюсь в кожній людині, яку зустрічала на своєму шляху знаходити лише плюси, відділяючи від негативу, залишивши світлу думку, як про окрему особистість.
Спілкування з зустрічними, змушує замислитись про несамовите, насичене життя мегаполісів, що дихають людьми, поміж яких обов’язково зустрінеш і особливих у пошуках свого, власного «я». Розпач, біль, неміч завжди підкрадаються непомітно. Серед сірого натовпу хотілось зустріти людину, що винайде прилад для вимірювання настрою від позитиву до негативу або ж навпаки, а пігулок для відновлення стану душі на превеликий жаль так і немає, Отже доводиться керувати своїми емоціями самостійно, а в поміч розраховувати лише на Бога.
В вільний час полюбляю читати, збираючи немов розсипані перли думки відомих письменників, гучність, яких настільки вражає маси часопису, що залишає слід і для майбутніх поколінь, і слугує творення чогось нового. Книга для мене, як привідчинені дверцята , що дають можливість не зупинятися на одному місці, а подумки рухатися вперед. Перевагу віддаю класичній літературі, а враження стараюсь формувати у віршах і в прозі :
Оставив мысли взаперти,
Пора искать дорогу.
А в голове : «куда идти?»
Какому кланяться порогу?
Відомий вислів : «Вік живи і вік навчайся», слугує для мене, немов credo, закладене в глибині душі. Зустрічаючи розумних людей, намагаючись у них навчатися, переймати корисні навички і досвід, котрим вони діляться. Для започаткування чогось нового, обов’язково мусить бути бажання. Блукаючи лабіринтом думок, досить важливо віднайти ниточку, по якій зустрічаєш однодумців, що тебе підтримують і розуміють.
Свої хвилювання ховаю в маленьких іграшках, плетених гачком у вільний час, за допомогою , яких розвиваю уяву і фантазію маленької дочки, а в дитячих віршах і казках дарую їй алюзію.
Чимало жінок втративши підтримку коханої людини у розпачі потрапляють до лап зеленого змія, шукаючи в чарці розраду і забувають про маленьких дітей, гублячи власне життя і життя майбутнього покоління. Звісно це не вихід з депресії, тому віддаю перевагу вищеназваним заняттям, що допомагають виховувати дітей, навчати, створювати затишок в оселі і отримувати задоволення від життя.
Досить актуальним на сьогоднішній день являється проведення поетичного конкурсу Чатує в століттях Чернеча Гора. Теми, що обговорюються і виплескуються назовні поетами достатньо різноманітні і кожна з них має свій вагомий внесок для розвитку суспільства в сьогоденні і в майбутньому. Звичайно досить влучно піднята тема про витіснення книги, як предмета в цілому, але тут же гарно висвітлена думка, про нове життя, пригоди, враження, які вона дарує читачеві. Отже особисто на мою думку: книгу витіснити з вжитку неможливо, так як і жодну літеру з алфавіту, яка несе для нього вагомий внесок своєю присутністю і своїм звучанням в слові. Тут же влучним є вислів відомого поета Т. Г. Шевченка : « … А що б здавалося слова…
Слова та й голос, більш нічого.
А серце б’ється ожива як їх почує…»
Кожен вірш несе собою вагомий внесок у висвітлення думок сучасності і у розвиток літератури. У п’ятому поетичному конкурсі сподобався вірш Борисової Ольги Михайлівни:
НАКАЗ
Всего лишь на Земле прохожий…
Так говорил в стихах поэт.
А за спиной, мы тайно схожи,
Шагами мерю белый свет.

И верю в сон, и в пробужденье,
Как верил ты своей судьбе.
Объята радостью движенья,
Ещё в пути я и борьбе.

К твоим стихам душа влекома,
Связала нас незримо нить.
В период боли и надлома
Читаю их, чтоб снова жить.Наказ давал ты : жги мечтою,
Всю душу миру оголя!
Чтобы спасалась красотою
От бед уставшая Земля.
Сподобались рядки Дяків Оксани Іванівни з віршу Книг Глибина :
« … У книгах – вчення, дух і товща знань.
Їх покоління молоде черпає.
На ноги стане наш народ – титан,
Якщо коштовних книг скарби пізнає…»
Чудові рядки Жук Тетяни Віталіївни з віршу Привиди Минулого :
«… А книги – то мандри, події, пригоди,
Повчання і досвід, палкі почуття!
І кожного разу тобою прожите
Чиєсь неповторне, цікаве життя!!! »
Сподобались рядочки Карплюк – Залєсової Надії з віршу «Сивочола Княгине!» :
«… В океани , як ріки, люди – у храм…
У кожній душі знайдеш відгук ти там.
Безцінна і мудра, моя Берегине,
Книго моя, сивочола княгине!

Плачеш від болю, смієшся в коханні,
Загравою сходиш в садку на світанні…
Ти п’єш – не нап’єшся джерельного срібла,
Ти млосно – твереза і всім ти потрібна.

Підсніжником в лісі ти дякуєш Богу
І сина провадиш в далеку дорогу…
Грозу благословиш на сходи весняні
І квіти Землі, що ні з чим незрівнянні!»
Сподобався мені і мій вірш :
Відчай Дум

В полоні кришталевих сліз ,
Минувши біль і відчай дум.
Шепоче вітру верболіз
І відгукнувся ліс на шум.

В глибинах схованок природи,
У пошуках всіх таємниць,
В відлунні рідної породи
Лиш зупиняє дзвін дзвіниць.

У слід зруйнованих святинь
Шепотом молитва роздається.
В бігах від сліз людських гординь,
Напевно совість лиш не продається.

Оголена натура пліч…
Так манить спокоєм душа.
Загублена таємна ніч,
Загублений і дзвін гроша.

З розтанувши віками криг,
Що будять вічні почуття
Пролито сльози морем книг,
А в них ні крихти каяття.


Хороший вірш Кремінської Оксани Вікторівни:
Народження Книги
Тихенько, т-с-с-с, народжується Книга.
З маленьких чорних літер – насінин.
Вона пливе, неначе скресла крига,
З нечуваних письменницьких глибин.

Її тоненьке тіло, кволе, біле,
П’є молоко думок і почуттів ,
І набирає обрисів щосили…
І дивний голос чути між рядків…

Тепер уже, від плачу і до сміху,
Всі грані – сторінки її блищать,
І в душах сіють смуток, радість, втіху,
Щоб потім стиглий урожай зібрать!

Уривки, як струмки, збігають в ріки,
Та й ріки вже виходять з берегів.
Немає в світі ні добра, ні лиха, -
Залежить все від місця в Книзі слів!

Повір, колись все зникне загадково…
Немов ніде, нічого не було.
Та знову… на початку… буде Слово…
І не засохне вічне джерело!Сподобався вірш Макухи Ніни Анатоліївни :
Джерела Знань
Спочатку літери шкільного букваря,
Які в дитинстві щедро проростали,
А потім читанка і світло «Кобзаря»,
Що в мудрості і доброті завжди навчали.

Хто жив із книгою, той дійсно двічі жив:
В своєму світі і в казкових мріях,
Гортаючи сторінки – рубежі
Пірнав під воду чи летів на крилах.

Сміявся, плакав, співчував і вірив,
Читаючи романи і поеми,
Де на гірських вершинах чи у прірвах
Точилися складні життя дилеми.

В переплетінні літер, слів і речень
Джерела знань в глибинах щедро б’ють.
Посеред стверджень , догм і заперечень
Вони до істини тернистий шлях кладуть.

Невдячно часом пилом припадають,
В мовчанні криють таїну думок.
Та візьмеш в руки й знову оживають
Вольтер і Данте, Пастернак і Блок.Книжки не зрадять, в радості і в горі
Збудують свій невидимий місток,
Де в неосяжних сторінок просторах
Слова заквітнуть з літер пелюсток.

Досить глибокий вірш Мітасової Ірини Вікторівни:
Огранка Души
Дуновением тайн нерозгаданных,
Дивным отблеском знаний иных,
Ароматом янтарного ладана
Нас манит непрочитанность книг.

А мальчишка всё грезет победами…
Затаившись, так сладко читать,
Улетать к островам неизведанным,
Где миры созидает мечта.

И, звенящий клинками булатними,
Мир Айвенго и древних былин
Прожигает мальчишку до атомов,
Силу духа растя, как рубин.

Приключенья манят самоцветами,
Но настанет взросления пора,
Ясноглазому мальчику встретятся
Книги мудрости, книги добра.Милый мальчик, ты мыслить научишься,
Строчек с ядом коснешься в тиши…
Только выберешь самое лучшее –
Стало чтенье огранкой души.

Хороший вірш Муртазаєвої Ельвіри Русланівни :

Колись, як сон, тебе накриє небо
І теплий блиск очей зійде у світ
І вранішня зоря світитиме для тебе
Плекаючи в долонях юність літ.

Нехай злітають тисячі історій,
І тисячі рядків зриваються в потік,
В танок ранково - ніжних меланхолій
Казковим й світлим буде він навік.

Вмить розіллється промінь сонця у долоні,
Акорди світла виграють в моїй душі.
І погляди людей і міста – не холодні,
Це просто маски. Лід уже тріщить.

Перегорну сторінку – то є слово!
Смарагдове, промінням виграва.
Весна душі, кохання колискова,
Як водограй, зі мною заграва!Живи, о книго! І проймай століття!
Даруй життя, і сонце спочивай!
І проростуть наскрізь твої суцвіття
Неси тепло. Співай весну! Співай!

Сподобався вірш Немолот Вікторії :
Книга
Книжковий світ з дитинства огортав нас,
Це світ надій, премудростей та мрій.
На лебедях з Телесиком літали,
Сміливо йшли з Котигорошком в бій .

Рядки Сосюри, Рильського, Малишка –
Поезій дивний, загадковий круг.
Натхнення крила дарувала книжка,
Потрапивши уже до юних рук.

Читать книжки цікаво, любий друже.
Хай незупинно час швидкий біжить,
З віршами Лесі ми змужнілі, дужі,
З віршами Ліни ми вчимося жить.

Пронизливий холодний сильний вітер,
Який в обличчя віє восени,
Як груш нестиглих не обтрусить літер,
Коли вже надруковані вони.Вік двадцять перший – електронні плани.
Панує всюди, вабить Інтернет.
Книжки із друку вийшли на майдани,
Розклавши паперовий свій намет!

Сподобався вірш Панкова Михайла Володимировича :
«Галичина»
В історії лиху годину
Бійців тих воля надлюдська,
Бо боронили Україну
СС українські війська.

Було під Бродами їх мало
Проти радянських ворогів,
Але завзято фронт тримали
Вони з відвагою богів!

І не наказами Фрейтага –
Землею рідною дана
Була божественна відвага
Бійцям СС «Галичина»!

Пиши поет і драматург
Про їх трагедію і славу,
Бо кожен з них , мов Нібелунг,
Нерівну битву вів криваву!Книжки про них – духовне царство
Для тих, хто любить Батьківщину,
Хто почитав – вступай у братство
Борців за неньку Україну!

Хороший вірш Пащенко Миколи :
Книга
В мир тайн чужих, вскрыв букв секретный гриф,
Я, книгу развернувши, погрузился.
Как-будто дверь стеклянную раскрыв,
Вдруго я в новой жизни очутился
Бесплотным гостем – в зримих слов краю.
О книги, вы – весь мир мне подарили,
Расширили стократно жизнь мою,
И сделали ту быль – моею былью!
И в книгах, с их героями, сквозь даль,
Тогда не живши, я прожил те годы,
Везде, нигде не бывши, побывал,
Всевидящего демиурга вроде.
Творцов, в чьём слове – отразился Бог,
Благословляю гений, мне даривший
Мир необьятный – властью зрячих строк.
Как понимаю я, в свои проживши
Полсотни лет – лет тисячу, живя
Везде – не покидая праг отчизны,
О том поэта вещие слова,
Что тот, кто с книгой жил, - прожил две жизни!


Сподобався вірш Старости Петра Івановича:
Джерело наснаги
Книга тихо шелестить листками
І мене впускає в дивовижний світ,
В ньому поряд щире і лукаве,
На межі чатують вогнище і лід.

Смуток синій бродить між рядками,
Сміхом збуджують веселість сторінки.
Глузд бентежний повниться думками:
Невідомий світ надміру гомінкий .

Осягаю суть життя героїв,
Глибину любові, сподівань, страждань.
Впевнено ламаю вісь рутинну строю
У борні омани, правди і вагань.

Зрію в книзі джерело наснаги,
Життєдайне мудрості зерно,
Що знаннями утамує спрагу
І відкриє в мрію осяйне вікно.

… Безпорадний люд в житті без книги,
В темноті густій мандрує, як сліпець.
Відкриває книга лексики масиви,
Словом зігріває тисячі сердець.Дуже сподобався вірш Утки-Отки Володимира:
Библиотека
Библиотека есть продолжение мозга
поэта, писателя, человека.
Прошлое в ней никогда не поздно,
А настоящее – как утеха.

Ты не ушла, и тебе за это –
Как бы сказать? – от меня досталось.
В библиотеках живут поэты,
А не поэзия, как считалось.

Как бы узнать мне у певчей птички,
Что с ней до жизни, до песни было?
Библиотеки иерархичны,
Как симпатические чернила.

Многих ещё до меня убили.
То есть, ещё до моих прелюдий.
Жить надо так, чтобы вас любили
Библиотеки, а не в них люди.

Мы возвращаемся, будто девы
В девственность, скользкую по секрету.
Библиотека есть место, где вы
Живы. Хотя вас в помине нету.
Загалом усі вірші, що зібрала збірка пятого поетичного конкурсу Чатує в століттях Чернеча Гора досить мелодійні і дзвінкі, що несуть собою особливу думку поетів до народу. Кожен поет майстерно орудує літерами, словами і реченнями з яких пізніше будує прозу, серед якої звичайно є майстри – журналісти, що боряться за своє життя і існування своєї творчості , підкріплюючи її новим поживним матеріалом відстоюючи власну думку і правду. Наостанок хотіла б добавити кілька своїх особистих рядків :

Загублені слова поетів,
Що згодом стали писарями,
У осторонь високих злетів,
Обабіч клятв над вівтарями.

І хоче правда вибратись з тенет,
А острах руку тримає в таємниці.
Бо завжди манить всіх високий злет…
Лишається лиш біль в падінні колісниці.


Вдячна за те, що запросили мене брати участь у шостому поетичному конкурсі. Залюбки в своїй творчості ділюся в ній своїми почуттями , хвилюваннями, думками.
Вятка
Если купаться ,то в счастье, если тонуть, то в любви.
Я устала любить читателя
И блуждать между строк.
Я устала любить мечтателя,
Что звездой зовёт на восток.

Я стихами уже пропитана
И слезами исчерпала лимит,
Я писателем бедным воспитана,
Я не слышу как громко гремит.


Я как книга всегда обнажённая,
Что в надежде покажет нам путь.
Я как свечка Тобою зажженная,
Только Бога в пути не забудь.

Я так долго искала поэта,
Что в стихах сможет слёзы пролить.
Я вдали от Твоего силуэта,
Что умеет тайны хранить.

Я растрёпана , жизнью пропитана.
Я устала камни Твои собирать.
Я в любви, словно в чувствах испытана.
И всплакнув, только Богу не стану я врать.
З повагою Краля Анастасія Володимирівна


-- реклама -----------------------------------------------------------
Поторопись зарегистрировать самый короткий почтовый адрес @i.ua
mail.i.ua/reg - и получи 1Gb для хранения писем
 
 Розточчя2016-10-17 15:43:55

720 x 401, 167 кБ
Таємниці Прикарпаття...
Чого не знають львів'яни про історію свого краю?
Що було на місці Львова до приходу військ Данила Галицького на Високий Замок?
Проти кого воював амбітний князь, а далі король, на Розточчі?
Що приховує курган Копець на Замковій горі?

Дискусія на тему давньої історії Розточчя -
forum.lvivport.com/threads/dibrova-tisjacholitnje-misto-poperednik-lvova.112345/
 
 Володимир Комісарук2016-09-30 19:46:36
ПРИСВЯТИ

Побратимам і посестрам
полонянам-просвітянам присвячую…
Полоняни мої, просвітяни,
дорогі, золоті земляки.
Ви окраса Поділля – зоряни.
Хай подовжаться ваші роки.
Ви утіха подільського краю,
що багатий на творчих людей.
Ваше слово, що квіти розмаю
для душі і сердець, як святдень.
Побажаю натхнення й удачі,
і здоров’я для кожного з вас.
Хай поможе вам Бог, що все бачить,
щоби світоча промінь не гас.

ЮВІЛЕЙНЕ ВІТАННЯ
Правдиві, любі журналісти,
брати і сестри по перу!
Хай душі ваші будуть завжди чисті,
завжди служіть лише добру.
Четверта влада теж від Бога
дана не владі – для людей,
тож не збивайтеся з дороги.
бо правда вище всіх ідей.
Хай «Новий шлях» веде до світла,
народ – до кращого життя,
щоби Полонщина розквітла
й було щасливим майбуття.
Бажаю, щоб були здорові,
нехай не тупиться перо,
хай лине слово з серця й крові,
й любові вас несе крило.
 
 Володимир Комісарук2016-09-30 00:42:24
16 вересня ц. р. в центральній районній бібліотеці м. Полонне, Хмельниччина, у Лесиному краї, батьківщині видатного єврейського поета і письменника Переца Маркіша відбулася знаменна (знакова) подія – презентація збірки «Полонь» (випуск третій), м. Рівне, 2016 – 224 с.
У неї увійшли поетичні та прозові твори 25 авторів – учасників літературно-мистецької вітальні «Полонь». Ряд з них друкувалися на сторінках часопису «Склянка Часу». Це Світлана Дупелич-Свінціцька, Зінаїда Олексенко, Фелікс Туровський і ваш покірний слуга.
Видання присвячується 25-річчю Незалежності України, 1020-літтю міста Полонного, 15-й річниці літературно-мистецької вітальні «Полонь».
Книга вийшла за сприяння народного депутата Романа Миколайовича Мацоли та ГО «Громадянська ініціатива» Романа Мацоли «Інститут солідарності громад», які розуміють, що в могилу з собою кожна людина забирає тільки честь або безчестя.
Дякую всім причетним. Моя вам шана і повага.
 
 Оксана2016-09-12 12:40:24
Доброго дня пане Олександре. Хочу подякувати Вам особисто за можливість показати свої твори більшому загалу людей. Щиро вдячна комісії за вибір моїх віршів та включення їх до журналу, який прочитала і отримала величезне задоволення.. Як читач хочу відзначити твори Олесі Григор’євої, Романа Шилуцького та Євгенії Більченко . Усі, які потрапили у видання. І загалом усі автори достойні уваги і поваги.
Вам, пане Олександре, бажаю натхнення, плідної праці і вдячних , талановитих авторів на сторінках Ваших видань. Нових ідей та втілення їх у життя.
Окремо дякую за надіслані примірники книг. Тепер їх читають мої друзі та добрі знайомі.
З повагою Логоша Оксана.Ваше сообщение

(jpg, gif, png) Для вставки фото с io.ua вписывайте URL адрес страницы с ним (https://io.ua/№№№№№№)
URL адреса автоматически преобразовываются в гиперссылки.
Ссылка на видео YouTube вида https://youtu.be/11-ти_значный_код_видео преобразовывается в плеер YouTube
Имя


Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [10+]

„СКЛЯНКА ЧАСУ*ZEITGLAS” міжнародний літературно-художній журнал та видавництво вул. Шевченка, 31/32 Канів, 19002, Україна. Тел/факс: (04736) 36805 З 1995 року дає рівні можливості маститим і авторам-початківцям. Одночасно українською, російською та німецькою мовами. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net web: www. zeitglas.io.ua Директор: Олександр В. Апальков **************************************************************************** „Склянка Часу*ZeitGlas” Publishing house and international literary - art magazine Street. Schewtschenko, 31/32 Kaniv,19002, Ukraine. Phone/fax: (04736) 36805 Since 1995 gives equal opportunities known and beginning authors. Simultaneously in the Ukrainian, Russian and German languages. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net The director: Alexander W.Apalkow