Поздравляем Владимира Ерёменко с днём рождения!

В. Ерёменко более 70-ти лет. 

С днём рождения, друг! 

 

 

 

 

Олександр Апальков

Єременку -за юбилеем...

 

Коли у березні 2007 року вийшов у світ роман Володимира Єременка "Сходження в Безодню", книга  завоювала визнання на міжнародному книжковому ярмарку в Харкові, де представляли свою продукцію понад 300 видавництв Росії, України і Польщі. Там роман був названий кращим в номінації "Книга року – символ часу". Автор працював над текстом дев'ять років (роман публікувався з продовженням в журналі «Склянка Часу*Zeitglas», і перша подача вийшла в 1999 році).

Книга стала бестселером .

Другий роман "Gimagimis" вийшов через півтора роки після "Сходження в Безодню", в кінці жовтня 2008 року. 19 січня 2009 року Володимир Єременко за роман «Gimagimis» отримав в Москві диплом СПР лауреата «Імперської премії. Роман "Gimagimis" має ті ж достоїнства, що і "Сходження" – високий клас літературної гри, відсутність посередника між героєм і читачем, глибоке проникнення автора в предмет розмови. Проза обох романів виключно щільна – це якраз тій випадок, коли «словам тісно, думкам просторо». Нині  роман перекладено на англійську журналістом ВВС Робом Салвіджем. Він же зайнятий підготовкою до друку англомовного варіанту роману.

 

Нині Володимир Єременко – професійний літератор, член Союзу письменників Росії, член Спілки журналістів України.

Вл.Ерёменко-лауреат

 

Втім, шлях до визнання був нелегким.

Вперше я побачив Володимира пізньою осінню 1996 року. Він приїхав з Черкас до Канева, почувши про мій журнал. Ми зустрілися біля будинку, де знаходилася редакція. З першого погляду я розгледів в ньому розмочалену життям людину в літах, виготовився покірно вислухати чергового графомана. Запросив в редакцію. Сіли. Я, слухав його, тужливо кивав. Проводив з Богом, достатньо прохолодно, аби не заронити в його серці думку про наступні зустрічі. Я сподівався більше з ним не зустрічатися.

З тих пір минуло тринадцять років. Благословляю той похмурий осінній день, що звів нас. Варто сказати, що в той раз Владимир привіз мені рукопис повісті «Сузір'я близнюків». Цій приголомшливій прозі вже 13 років.

Повість «Сузір'я близнюків» була надрукована в журналі «Склянка Часу» в 1997 році і вийшла в світ окремим виданням в грудні 2003. Повість зве до життя з надзвичайною силою. Греки називали катарсисом, духовним очищенням те відчуття, яке переживаєш, читаючи шедеври. Таке відчуття від читання «Сузір'я близнюків».

Не беруся судити від імені кожного читача, але я впевнений – ім'я Володимира Єременко залишиться в історії літератури.

У найзагальнішому вигляді тема його творчості – самоствердження особистості, відчуття власної гідності. Навіть, якщо немає іншого рішення, – йдучи шляхом останнім.

Дріб'язкової, самовдоволеної і благодушної прози Єременко не писав ніколи. Теза його творчості: викриття непорозуміння – надію на співдружність влади і народу.

Кажуть, якби згоріли всі архіви про громадянську війну в Російській імперії, досить було б прочитати «Першу кінну» Бабеля. У ній повною мірою відбиті всі жахи і правди тієї війни. У творах Єременка – той самий ефект.

Співпраця Володимира з журналом «Склянка Часу» – великий успіх для журналу. Думаю, великим успіхом виявився і журнал для письменника.

Практично в кожному номері журналу публікувалися повісті, розповіді, дорожні нотатки, есе письменника. Назву деякі з них: «Музика Морріконе» (1998 рік); «Без вісті пропасти», «Мерехтливий катарсис» (1998 рік), «Принцип Бога» (2000 рік),  «Луна Аш-гамахо» (2000 рік), «Місія Чпонрта» (2001 рік),  «Історія любові», «Про європи» (2002 рік), «Філософія Сонця» (2003 рік), «Безмозке людство» (2004 рік), «Урок історії» (2004 рік), «Секрет Святої Трійці» (2005 рік), «Острів» (2005 рік), «Зелене дерево життя» (2006 рік), «Боже, царя ховай» (2006 рік), «Я живу в раю», «Симфонія «ре-мажор» (2006 рік), «Загибель Карадага» (2007 рік), «Плач по автодафе» (2007 рік), «Німеччина знайома і незнайома», «Про користь сірників і відрубування рук» (2007 рік),  «Замість інтерв'ю» (2008 рік), «Британські ескізи» (2009 рік), «Свет в конце трубы» (2011 рік).

Водночас Володимир публікував свої твори в інших літературних журналах, альманахах, антологіях.

 

Про іншу сторону його творчого життя – журналістську – говорять близько п'ятисот його публікацій тільки за останні 12 років в черкаських газетах – «Контекст», «Памолодь Черкащині», «Вечірні Черкаси», «Черкаські Відомості»; у київських – «Демократична Україна», «Голос України», «Правда України», «Версії і розслідування».

Перші його публікації в черкаських газетах з'явилися в 1999 році, а вже в 2004 році він був визнаний журналістом року Черкаського регіону.

Володимир Єременко – людина виняткової завзятості. Сьогодні продовжує редагувати єдину в Черкасах дійсно незалежну російськомовну газету «Черкаські Відомості» (колишні – «Губернські Відомості»).

5 червня 2011 року Володимиру Єременку виповнюється ???? років. Втім, він дасть фору і молодим. Він ніколи, навіть в найтяжчих умовах, не відступався від правдивого зображення дійсності, хоча спокуси було досить. Адже живе Володимир відповідно до пушкінського принципу: «Ти сам свій вищий суд. Тож вмієш оцінити вмієш свою працю. Чи задоволений ти нею, вибагливий художник?..»

Воладимир продовжує свій шлях. Я чекаю продовження. Чекаю і сподіваюся.

 

 

Олександр Апальков,

 редактор міжнародного літературно-художнього журналу

  „Склянка Часу*Zeitglas».

 

Из почты журнала "Склянка Часу*Zeitglas" 

 

 

"... Es war und ist ein echten Schriftsteller..."

 Wolfgang Koeppen., Koeln. BRD.

 

Вл. Ерёменко "Созвездие Близнецов" 

 

"...Нынче трудно понять того писателя, который, стремясь прослыть современным, в то же время рассматривает религию как неприкосновенную область. Для Еременко нет табу. Глазами, разумом, душой  он подбирается к законам мироздания… К  Началу, в силу которого совершаются все явления на пути к возможному совершенству....

Еременко создал творческое наследие, у которого уже давно есть свой читатель ..."

Ал. Апальков, г. Канев.

 

  Автограф.

 

"Ну, мне повезло больше: меня Ерёменко определил как «графомана, относящего себя к гигантам мысли»… Где уж он сие нездоровое устремление обнаружил? Да если бы я обладал хотя бы одной сотой того самомнения, каким обладает Владимир..."

 Чеслав Василевич, г. Донецк. 

 

"Среди наиболее интересных, достойных внимания читателей материалов, появившихся на страницах “Склянки Часу*Zeitglas”, отмечу творческие удачи прозаиков Еременко и Апалькова..."

Марк Богославский, Г. Нетания, Израиль. 

 

 "...

13 июня

 

 Летел на Бристоль через Амстердам. Снимал на видео-камеру везде. Пока был в Борисполе, помалкивал, снимая. Но уже в Амстердаме, в Бристоле и по всей Британии наговаривал во время сьемки сопроводительный текст. Делал это громко, мог называть людей как угодно и они не обижались – не понимали ведь. И даже улыбались. Ответно – поскольку я обращался к ним с улыбкой. Обилие языков – не так уж плохо для взаимонепонимания..."

Вл. Ерёменко, г. Бристоль. Великобритания.

 

"...Неудавшийся писатель – это особь, которой не хватило духу и воли научиться выражать свои чувства, свои – без реминисценций, без важных подсказчиков, свои и только свои. Известен слоган Микеланджело: "Пытаясь создать совершенное произведение искусства, мы приближаемся к Богу, потому что совершенство и есть Бог". Имеется червоточина и в этой максиме, как и в любой другой, придуманной смертным, но сейчас не об этом. Каждый искренний художник (писатель, живописец, музыкант) пытается ..."

Вл. Ерёменко, г. Черкассы, Украина.

 

"...Просим передать Владимиру Еременко самые теплые поздравления от севастопольских авторов (А.Евсюковой, Н.Головко, Л.Дьяченко)и пожелания крепкого здоровья, долгих лет жизни, творческой неистощимости и всех-всех земных благ..."

Наталья Головко, г. Севастополь. 


"...

пришлите мне, пожалуйста, наложным платежом, или как ещё осуществляется обмен с Россией, несколько книг своего издания: Владимира Еременко: «Восхождение в бездну» и "Gimagimis"; Александра Апалькова: «Кизиловые пропилеи»,Разложи танец” и Пасенюка Вячеслава: “Ожидание дождя” /стихи/" . 
Л. Исаева, г. Пыталово, Россия.
 

 

 

  Роман В.Ерёменко "Gimagimis"

 

 

 "...

Завтра «отрываю от сердца» - от своей библиотеки – но на время, на пару месяцев!.. – роман Владимира Еременко – отдаю бывшей сотруднице для её нового начальника, увлечённого яхтсмена. И надеюсь, что пан захочет в СВОЮ библиотеку «Восхождение в бездну», и, соответственно, свяжется с Издательством «СЧ» !..
Андрей Рябоконь, г. Харьков.
Читательница 
 
"...А еще одну книгу Еременко купить можно - Хадж?"
Алла Лигура, г. Хмельницкий.
В.Ерёменко "Хадж" 
 
"...лучшие, на мой взгляд, конечно же, Владимир Еременко..."
Жанна Петрова, г. Харьков. 
 
"...безусловно Владимир Еременко интересныйй прозаик и человек богатого жизненного опыта. Виртуально присоединяюсь к празднику. Реально готовлюсь к операции катаракты правого глаза - результат прошлогоднего ограбления. :Надеюсь, праздник  пройдет удачно.Мои добрые пожелпния!"
 Павел Бессонов, г. Мариуполь. 

 "...Авторові вдалося досягти повної аналогії між образом і словом. Підкупаюча сповідальність виокреслює вертикалі і горизонталі, скошує їх косою кривизни і викликає із найпотаємніших глибин підсвідомості прихований, притлумлений біль – та що ж це коїться із нами? Скільки б не минало віків, а найбільш утаємниченим лишається незбагненний світ людських взаємин. І коли людина пробуджується насправді, коли починає відчувати своє я, – вона неодмінно проходить через катарсис болю – невичерпного і безконечного, від якого лікує лише мрія, стрімкий політ фантазії; зрештою кожному із нас потрібна казка і втілення тієї казки у дійсність. Безоглядно і вперто головний герой творить свій світ – у якому, перехворівши всіма крайнощами пошуку ідеалу у Жінці, пошуку Таїни, виходячи іноді і за межі моральних устоїв, пройшовши колами пекла (чи підіймаючись витками спіралі із нього) тим паче він не падає до тієї прірви, після якої Ніщо. Творенням (чи сотворенням) власного світу – матеріального і духовного, він підноситься до божественної іскри у своїй душі, до божественної висоти вічної бездни Всесвіту..."
Людмила Тараненко, м. Черкаси. 

Роман В.Ерёменко "Восхождение в бездну"

 

 Создан 05 июн 2011  Комментарии       
Всего 12, последний 5 лет назад
Николай ПЕРЕЯСЛОВ, Москва 05 июн 2011 ответить
Владимир Леонидович, поздравляю! Годы для писателя - только путь для накопления опыта и материала для своего творчества, так что, чем солиднее цифра юбилея, тем большая гарантия творческой зрелости автора. Хотя Вы свою писательскую состоятельность подтвердили уже давно и бесспорно - всем тем, что написали за предыдущее время. Дай же Бог, чтоб и дальнейшие годы Вашего шествия по судьбе были не менее плодотворными и успешными, и чтобы рядом с творчеством всегда уживалось простое человеческое счастье. Успехов Вам и здоровья на многие лета!
Снижана Тимченко 05 июн 2011 ответить
Поздравляю! Желаю не быть как все
   
zeitglas 05 июн 2011 ответить
Поздравляю Владимира! Желаю долгой творческой молодости! Павел Бессонов. Мариуполь
--- 06 июн 2011 ответить
Вітаю пана Володимира з ювілеєм. Творчої Вам наснаги та успіхів.
З повагою, Ігор. м. Львів.
Геннадій Молчанов 06 июн 2011 ответить
Вітаю! Творчих успіхів!
kokacherk 06 июн 2011 ответить
Шановний пане Володимире!
Щиро вітаю Вас із Днем Народження.
Ви - Письменник, майстер слова, і мені важко дібрати якісь особливі слова, котрими я би міг Вас здивувати.
Тому скажу коротко: будьте здорові та щасливі!

З повагою, Кока Черкаський
fotkalana 06 июн 2011 ответить
Володимире, вітаю Вас від щирого серця!
Вчора була далеко від Інтернету, а сьогодні із запізненням! Але все одно бажаю щастя, творчих успіхів, міцного здоровя!
З повагою, Фотина Вітрило. :))
petros11 07 июн 2011 ответить
Володимире Леонідовичу! Щиро вітаю з Днем народження.
Здоров'я, добра, щастя і творчої наснаги на довгі літа.
Дякую долі за зустріч і спілкування з неповторним майстром слова, яскравою особистістю.
З повагою Петро Староста. Віньківці на Хмельниччині.
Вл. Ерёменко 11 июн 2011 ответить
Николай Владимирович, только что вышел на сайт "Склянки Часу" (был в отъезде) и увидел Ваше поздравление. Спасибо за пожелания успехов творческих и - особо - простого человеческого счастья. Это в мои годы сказочная редкость.
Здоровья, Успехов и Удач Вам. Надеюсь еще свидимся.
Вл. Ерёменко 11 июн 2011 ответить
Спасибо всем, Кто пожелал мне добра на любых языках. Можно было не называть Вас по именам - Вы все здесь. И всё же не откажу себе в удовольствии самому назвать эти имена. Николай Переяслов, Снежана Тимченко, Геннадій Молчанов, Кока Черкаський, Фотина Вітрило, Петро Староста. Не со всеми названными я знаком. Петра Старосту вижу в памяти, как если бы мы сидели за столом вчера.
С уважением и благодарностью, Вл. Ерёменко
Анастасия 24 мая 2012 ответить
ВЫ талант, спасибо!
vera.kochkareva 18 июн 2015 ответить
Владимир, с очередным днем рождения! Света и творческой радости Вам. Читатели-почитатели! http://www.playcast.ru/view/8263893/5f3547900
0a0b65bd0bd060ecc2083d19ae78a6apl
vera.kochkareva@gmail.com
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
„СКЛЯНКА ЧАСУ*ZEITGLAS” міжнародний літературно-художній журнал та видавництво вул. Шевченка, 31/32 Канів, 19003, Україна. Тел/факс: (04736) 36805 З 1995 року дає рівні можливості маститим і авторам-початківцям. Одночасно українською, російською та німецькою мовами. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net web: www. zeitglas.io.ua Директор: Олександр В. Апальков **************************************************************************** „Склянка Часу*ZeitGlas” Publishing house and international literary - art magazine Street. Schewtschenko, 31/32 Kaniv,19003, Ukraine. Phone/fax: (04736) 36805 Since 1995 gives equal opportunities known and beginning authors. Simultaneously in the Ukrainian, Russian and German languages. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net The director: Alexander W.Apalkow