Третє видання книги «Канів із глибин століть»
 

 

Іван Іванович Сорокопуд

Народився у вересні 1917 року на благодатній канівській землі. Вчитель за професією. Учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні. Командир мінометного взводу, тяжко поранений в жорстоких боях на підступах до Сталінграду. Палкий патріот Канева, краєзнавець, який сягнув в глибинну історію міста.

Завдяки йому майбутні покоління матимуть змогу завжди дізнатись про багатогранне минуле і сьогодення отчої землі І. Сорокопуда. Ця земля дарувала йому довгий вік. Без претензій до життя відійшов Іван Іванович в інший світ, не доживши до столітнього ювілею двох років. Вічний спочинок знайшов на прадавньому кладовищі поруч з вулицею Сельце у рідному Каневі.

 

Уривок із книги:

 

Мої життєві гони пролягли по канівській землі, бо іншого краю, ніж прабатьківський, я й не мислив. Адже корені роду Сорокопудів проростали у Каневі впродовж кількох століть. І кожне наше старше покоління старанно передавало естафету наступному, а з нею і настанову шанувати свій рід та любити отчу землю. Оцю потребу пошанування і любові в роду виховували з дитинства. Старші в сім'ї повідували молодшим прадавню і недавню історію рідного міста у легендах, спогадах, піснях, місцевих назвах. Усе це, передаване з уст в уста в зимовий час, я по-своєму називав теорією. А восени, коли урожай був зібраний, а земля ще не встигла затужавіти, починались предметні уроки. З батьком я відправлявся у мандри спочатку міськими вулицями, а потім по горах, ярах, урочищах і потоках. І чим більше я підростав, тим дальшими були наші походи та довшими отчі розповіді про бачене. Уже в шкільні роки я спрагло сприймав це осяйне багатство.

Закінчилось навчання у педтехнікумі, прийшов час залишати родинне гніздо і йти по самостійній ниві. От тоді батько й велів мені пройтись на Сорокопудову гору. І коли ми вже були на ній, він, обводячи рукою довкруг левад, повів мову:

— Оце найрідніша для нас земля, бо на ній вікував наш рід, густо поливаючи її потом, вирощуючи хліб, захищав мечем від різномасних зайд. Тобі ж, сину найграмотнішому в роду і належить розповісти канівцям про їхню старовину, яку зберегло у своїй пам'яті не одне покоління Сорокопудів. Це й буде вдячністю краянам, що нарекли гору, на якій ми стоїмо, іменем нашого роду.

Уже вчителюючи, зрозумів: почутого від батьків для глибокого пізнання канівської історії далеко недостатньо. Отож з року в рік, як на час   тривалих канікул замовкав шкільний дзвінок, я літував у архівах та бібліотеках і ретельно записував про події й факти, котрі з плином часу ставали історією міста. Твердо пам'ятаючи батькову настанову повідати односельцям про багату канівську минувшину, я й написав цю книжку. Сподіваюсь, що вона буде своєрідним путівником по Каневу і світлою пам'яттю про Сорокопудів рід, мого батька Івана Трохимовича, який надійно посіяв у моєму серці любов до рідного краю.

 

АВТОР.

 

 

 

 

Ця книга є останньою в щедрому доробку Почесного громадянина Канева Сорокопуда І. І. Не доживши до столітнього ювілею два роки, він залишив нам у спадок любов до рідного міста, що є неповторним в своїй самобутності.

Канів назавжди вписаний в історію Київської Русі як один з форпостів держави на рубежах із кочовими народами. З тих часів у нас зберігся величний Успенський собор, що пережив монгольський період, героїку і трагедію Хмельниччини. Він доніс до нас дух предків і вічно свідчитиме майбутнім поколінням про те, що ми – древня нація і маємо повне право на самостійне визначення свого шляху.

Місцевість, де розляглися вулиці і провулки Канева, із самої глибокої давнини завжди була центром тяжіння людини. Багатьма археологічними експедиціями тут виявлено велику кількість поселень та культурних шарів від часу палеоліту до нинішніх днів.

Але є ще людська пам’ять, яка береже відомості про рідний край. Саме про нього з великою любов’ю говорить І. Сорокопуд у цій книзі. Два попередніх видання книги засвідчили, що праця автора належно сприйнята читачами. Її цінність у щирості та правді народній.

Від часу другого видання книги у 2013 році відбулись події, що прискорили прийняття Закону, згідно з яким громада повинна була провести перейменування цілого ряду вулиць (Закон про декомунізацію).

З метою максимально зберегти енергетику книги розділ «Вулиці» подається в авторській редакції.

Упорядники видання додатково вводять новий розділ «Перелік перейменованих вулиць, провулків, площ міста Канева», що дає можливість читачам, які подорожуватимуть містом, орієнтуватись на місцевості.

Третє видання книги «Канів із глибин століть» присвячується столітньому ювілею Сорокопуда І. І. – патріота рідного краю.

 

З повагою, Міський голова Ігор Ренькас

 

 

 Примірники книги можна придбати післяоплатою 40 грн. + поштові витрати, замовивши у видавництві:zeitglas@ck.ukrtel.net

або по телефону: (04736) 36805

 

Опісля замовлення, через 3-4 дні Вам слід навідатися до поштового відділення - сплатити вартість примірника та поштові витрати.
Вже заповнений бланк переказу буде вручено Вам на пошті.

 

 

 Создан 18 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
„СКЛЯНКА ЧАСУ*ZEITGLAS” міжнародний літературно-художній журнал та видавництво вул. Шевченка, 31/32 Канів, 19003, Україна. Тел/факс: (04736) 36805 З 1995 року дає рівні можливості маститим і авторам-початківцям. Одночасно українською, російською та німецькою мовами. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net web: www. zeitglas.io.ua Директор: Олександр В. Апальков **************************************************************************** „Склянка Часу*ZeitGlas” Publishing house and international literary - art magazine Street. Schewtschenko, 31/32 Kaniv,19003, Ukraine. Phone/fax: (04736) 36805 Since 1995 gives equal opportunities known and beginning authors. Simultaneously in the Ukrainian, Russian and German languages. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net The director: Alexander W.Apalkow