Творча зустріч із поетом, драматургом, автором СЕРГІЄМ ЛАЗО
 

 

Літературно-мистецький журнал «Склянка Часу*Zeitglas» 

провів творчу  зустріч із поетом, драматургом, автором

СЕРГІЄМ ЛАЗО

Його пісні співають  

Василь Зінкевич, Таїсія Повалій, Віктор Павлик, Наталя Сумська, Гайтана та…

 

Подія відбулася в Канівському коледжі культури і мистецтв Уманського педагогічного університету ім. П.Тичини.

 

13 травня 2014 року,

 

 

 

 

ПРО АВТОРА

 

ЛАЗО Сергій Васильович

Народився 26 липня 1953 року в м.Житомирі. У 1974 році закінчив філологічний факультет Житомирського педагогічного інституту ім.І.Франка. Викладав мову та літературу, працював в закладах культури м.Тернополя. Потяг до літератури давній. Пише українською та російською мовами. Перша публікація у журналі «Смена» (№15,серпень 1983р).

Автор поетичних збірок: “Динамит” (1992), “Провинция” (1993), ”Прямо в сердце” (1997), “Дождь под деревьями”(1999), ”Разлуки, встречи, расстоянья” (2001), “До и после” (2002), "Ти подобаєшся мені" (2003), "Магія кружіння" (2004), “Ты Та” (2007), «Майстри часу та ще чогось» (2011). Широко знаний поет-пісняр. Лауреат фестивалів «Шлягер» та «Пісенний вернісаж».

Його перу належать такі відомі твори, як «Ні обіцянок, ні пробачень», «Ти подобаєшся мені», «Афіни-Київ-Істанбул», «Вперше», «Не йди» та багато іншіх. Серед виконавців пісень автора заслужені і народні артисти УкраЇни: В.Зинкевич, Т.Повалій, В.Павлик, О.Пекун, І.Бердей,дует І.Братущик та О.Хома, Н.Сумська, Гайтана тощо.

Творчий доробок С.Лазо доповнюють музичні твори, в яких він не тільки автор, але й виконавець. Дискографія налічує п’ять дисків: “Другой играет джаз” (2000р.), “Роковая женщина”(2001р.), “Квіти кохання” (2002р.), “Влюблённое лето”(2007р.) музичний додаток до книги «Майстри часу та ще чогось» (2011).. Різні жанри, широка музична палітра — від віршів та бардівської пісні до джазу. Пісні автора звучали на дитячому “Євробаченні” (2006) та “Слов’янському базарі” (2007), у багатьох телевізійних та радіо проектах, на міжнародному фестивалі «Джаз Без». Автор широко концертує, презентує свої книги та музичні проекти, залучає до виступів відомих акторів, артистів, письменників, видавців, виступає на книжкових ярмарках, на творчих вечорах, географія яких давно перетнула кордони України.

Сергій Лазо плідно співпрацює з театром. За пропозиціями режисерів та авторів він написав багато пісенних текстів, музики, різних за формою та жанром, до п’єс С.Кичигіна та Б.Харитонова “Таємниці південних морів”, Б.Антківа (за романом Р.Іванчука “Мальви”) “Яничари”, Л.Крупи “Василько — князь Теребовельський”, В.Канівця “Шлюб за оголошенням”, М.Старицького “За двома зайцями”. Цей матеріал побачив світ на сценах драмтеатрів Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Кривого Рогу.

У 1988 році С.Лазо заявив про себе як драматург — в Тернопільському обласному театрі відбулася прем’єра п’єси «Вікторина». Драматичні твори автора вийшли книжкою "Ми так любили "Бітлз" (2003), а в 2006 році в альманасі “Сучасна українська драматургія” (випуск 2) надруковано мюзикл “Оце життя!”, створений за мотивами творів Д.Стейнбека. В його житті драматургія тісно пов’язана з журналістикою, в періодиці надруковано цикли статей про театр, музику, роздуми про творчість. Готуються до друку нові книги поезії та прози.

З 2008 року Сергій Лазо перекладає поезії з російської та польської мов (Бахит Кенжеєв, Віра Павлова, Болеслав Лесьмян, Шота Іаташвілі) , публікує їх у періодиці. В 2009 році дебютує як прозаїк — журнал “Дніпро” друкує роман “Концерт”, який стає фіналістом конкурсу “Євроформат” видавництва “Альтерпрес” і в 2010 році виходить окремою книжкою.

С.Лазо – член Національної спілки письменників України та спілки журналістів.


ПЕРЕЛІК КНИГ АВТОРА

* “Динамит” (поезія, Тернопіль, МП “Діалог”, 1992, 79 с.)
* “Провинция” (поезія, Тернопіль, “Лілея”, 1993, 116 с.)
* “Прямо в сердце” (поезія, Тернопіль, АТ “Тарнекс”, 1997, 98 с.)
* “Дождь под деревьями” (поезія, Житомир, ”Арт-Принт” 1998, 87 с.)
* “Разлуки, встречи, расстоянья” (поезія, Кривий Ріг, СКВ “Сова”, 2000, 53 с.)
* “До и после” (поезія, Київ, “АртЕк”, 2002, 111 с.)
* “Ти подобаєшся мені” (поезії, Тернопіль, ”Лілея”, 2003, 72 с.)
* “Ми так любили The Beatles” (п‘єси, Житомир, “Полісся”, 2003, 91с.)
* “Магія кружіння” (поезії, Київ, “АртЕк”, 2004, 87с.)
* “Ты Та” (поезії, Київ, “Просвіта”, 2007, 151 с.)
* “Концерт для одинокого голоса с неслаженным оркестром» (проза, Київ, «Альтерпрес», 2010, 287 с.)
* “Майстри часу та ще чогось…” (Тернопіль, "Підручники і посібники", 2011, 144 с.)
* “Коли батьків немає вдома. Пісенник для дітей.” (Тернопіль−Харків, «Ранок», 2011, 32 с.)
* “Чарівна гілка, або Дід Мороз та інопланетяни: новорічна п’єса.” (Тернопіль−Харків, «Ранок», 2011, 32 с.)
* “Майстри часу та ще чогось…” (Тернопіль, "Підручники і посібники", видання друге, доповнене, 2012, 144 с.)
* “Царства” (Тернопіль, "Підручники і посібники", 2012, 160 с.)
* “Ми так любили The Beatles” (Тернопіль, "Навчальна книга – Богдан", 2012, 360 с.)
* “Баловство небес. Избранное” (СПб, "Алетейя", серия «Русское зарубежье. Коллекция поэзии и прозы», 2013, 336 с.)

 

Книги автора  можна придбати в редакції журналу «Склянка Часу*Zeitglas» післяоплатою. Для цього слід написати е-листа запит на адресу:

zeitglas@ck.ukrtel.net

 

 

і вони будуть надслані посилкою на вказану Вами адресу. Оплата на пошті при отриманні посилки.

 

Вартість книг, враховуючи поштові витрати становить:

 

Книга "МАЙСТРИ ЧАСУ..." - 40 грн.

Книга "МАГІЯ КРУЖІННЯ" -35 грн. 

 


«Ти подобаєшся мені»… Цю пісню Сергія Лазо я завжди співаю разом із вдячною публікою, її знають і люблять не тільки в Україні, а й у Польщі, Словаччині, Канаді, Туреччині. Хоч я й не є літературним фанатом і робота на студіях та гастролі забирають у мене практично весь час, але збірка поезій Сергія завжди поруч. Для мене велика таємниця, як можна такими простими і щирими словами висловити найскладніші людські почуття…
/ Віктор Павлік, заслужений артист України /


Гармонія слова і музики народжує пісню. У повсякденному житті людина розмовляє простою буденною мовою, і лише в стані високого піднесення, злеті почуттів народжуються поетичні рядки, а душа хоче співати. Поет Сергій Лазо — саме така людина. Читаючи його вірші, хочеться співати.
/ Наталія Сумська, народна артистка України /


…в нових поезіях сучасних авторів ми хоч інколи, а таки натрапляємо на зразки тих високих мистецьких форм, які нагадують собою собори. І Сергій Лазо — поет і драматург — належить саме до таких авторів.
/ Валерій Герасимчук, секретар правління НСПУ, заслужений діяч мистецтв /


Я не відчувала суперників, була готова на любу перемогу. Щось подібне відчуваю у віршах Сергія Лазо. Взагалі, я не знаю іншого сучасного поета, у якого було б стільки щирих і ніжних слів про кохання.
/ Таїсія Повалій, народна артистка України /


П’єси Сергія Лазо засвідчують, що в українську драматургію приходить своєрідний серйозний автор, щоб залишити в ній власний неповторний слід.
/ Василь Фольварочний, заслужений діяч мистецтв, голова об’єднання драматургів НСПУ /


Copyright © 2012 Yrij.net 

 

Фоторепортаж зустрічі 

 

 

 Обновлен 23 мар 2015. Создан 08 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
„СКЛЯНКА ЧАСУ*ZEITGLAS” міжнародний літературно-художній журнал та видавництво вул. Шевченка, 31/32 Канів, 19003, Україна. Тел/факс: (04736) 36805 З 1995 року дає рівні можливості маститим і авторам-початківцям. Одночасно українською, російською та німецькою мовами. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net web: www. zeitglas.io.ua Директор: Олександр В. Апальков **************************************************************************** „Склянка Часу*ZeitGlas” Publishing house and international literary - art magazine Street. Schewtschenko, 31/32 Kaniv,19003, Ukraine. Phone/fax: (04736) 36805 Since 1995 gives equal opportunities known and beginning authors. Simultaneously in the Ukrainian, Russian and German languages. mailto:zeitglas@ck.ukrtel.net The director: Alexander W.Apalkow